Zuzenbidea (Bilbo) - Deustuko Unibertsitatea

Plazen eskaera eta eskaintza:

ADIERAZLEA20162017
Plaza eskaintza 230210
Lehen aukerako aurreko izen-ematez onarpen berriko matrikula kopurua 158171
Onarpen berriko matrikula kopurua lehenengo ikasturtean (gazt) 195202
Onarpen berriko matrikula kopurua lehenengo ikasturtean (eusk) 2633
Ikasketetarako sarbidea:
      Unibertsitatera sarbide proba (USP) 189198
      LH 22
      25 urte > 00
      Beste Batzuk 43
Sarrera-gutxieneko nota, graduaren kasuan 6.8466,816
Atzerriko ikasle berriak
Tituluaren betetze maila 78,2690,95
Titulazioaren lehentasun maila 112,17122,38
Bekadun ikasle kopurua (emakumezkoak) 4967
Bekadun ikasle kopurua (gizonezkoak) 3130

 

Ikasketa -emaitzak:

ADIERAZLEA20162017
Errendimendu tasa 86,1384,28
Ikasketaren uzte tasa 20,6115,53
Graduazio tasa 76,8276,88
Arrakasta tasa 87,9186,74
Ebaluazio tasa 97,9897,17
Eraginkortasun tasa 90,6293,00
Bidalitako ikasleen mugikortasuna (SICUE-SENECA, ERASMUS, BESTE PROGRAMA BATZUK) 4933
Jasotako ikasleen mugikortasuna (SICUE-SENECA, ERASMUS, BESTE PROGRAMA BATZUK) 5148
Ikasleen gogobetetze maila 3,28/53,95/5
Egresatutako pertsonen gogobetetze maila -7,30/10