Komunikazioa (Donostia) - Deustuko Unibertsitatea

Plazen eskaera eta eskaintza:

ADIERAZLEA20162017
Plaza eskaintza 7575
Lehen aukerako aurreko izen-ematez onarpen berriko matrikula kopurua 4354
Onarpen berriko matrikula kopurua lehenengo ikasturtean (gazt) 4759
Onarpen berriko matrikula kopurua lehenengo ikasturtean (eusk) 2231
Ikasketetarako sarbidea:
      Unibertsitatera sarbide proba (USP) 4552
      LH 06
      25 urte > 00
      Beste Batzuk 21
Sarrera-gutxieneko nota, graduaren kasuan 6.8076,7
Atzerriko ikasle berriak -
Tituluaren betetze maila 62,6774,67
Titulazioaren lehentasun maila 112,00117,33
Bekadun ikasle kopurua (emakumezkoak) 3027
Bekadun ikasle kopurua (gizonezkoak) 2319

 

Ikasketa -emaitzak:

ADIERAZLEA20162017
Errendimendu tasa 92,0290,80
Ikasketaren uzte tasa 8,226,41
Graduazio tasa 95,3185,29
Arrakasta tasa 94,4193,31
Ebaluazio tasa 97,4797,31
Eraginkortasun tasa 95,7297,35
Bidalitako ikasleen mugikortasuna (SICUE-SENECA, ERASMUS, BESTE PROGRAMA BATZUK) -32
Jasotako ikasleen mugikortasuna (SICUE-SENECA, ERASMUS, BESTE PROGRAMA BATZUK) 3640
Ikasleen gogobetetze maila 3,20/53,35/5
Egresatutako pertsonen gogobetetze maila Datua ez dago eskuragarri7,28/10

 

Lan-munduratzearen emaitzak:

ADIERAZLEA20162017
Enplegu tasa (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri68,00*
Enplegu tasa (gizonezkoak) Datua ez dago eskuragarri68,00*
Langabezia tasa (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri24,00*
Langabezia tasa (gizonezkoa) Datua ez dago eskuragarri24,00*
Ahokatutako enpleguaren % (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri95,00*
Ahokatutako enpleguaren % (gizonezkoak) Datua ez dago eskuragarri95,00*
Bereizi gabeko emakumezkoen eta gizonezkon datuak