Turismoa (Bilbo, Donostia) - Deustuko Unibertsitatea

Plazen eskaera eta eskaintza:

ADIERAZLEA20162017
Plaza eskaintza 150150
Lehen aukerako aurreko izen-ematez onarpen berriko matrikula kopurua 7484
Onarpen berriko matrikula kopurua lehenengo ikasturtean (gazt) 8490
Onarpen berriko matrikula kopurua lehenengo ikasturtean (eusk) 3837
Ikasketetarako sarbidea:
      Unibertsitatera sarbide proba (USP) 7277
      LH 66
      25 urte > 00
      Beste Batzuk 67
Sarrera-gutxieneko nota, graduaren kasuan 6,2126,4185
Atzerriko ikasle berriak -
Tituluaren betetze maila 55,3360,28
Titulazioaren lehentasun maila 82,7888,33
Bekadun ikasle kopurua (emakumezkoak) 5455
Bekadun ikasle kopurua (gizonezkoak) 1110

 

Ikasketa -emaitzak:

ADIERAZLEA20162017
Errendimendu tasa 89,8391,11
Ikasketaren uzte tasa 12,7919,39
Graduazio tasa 76,6470,14
Arrakasta tasa 92,6793,90
Ebaluazio tasa 96,9497,03
Eraginkortasun tasa 94,0295,33
Bidalitako ikasleen mugikortasuna (SICUE-SENECA, ERASMUS, BESTE PROGRAMA BATZUK) 3339
Jasotako ikasleen mugikortasuna (SICUE-SENECA, ERASMUS, BESTE PROGRAMA BATZUK) 3433
Ikasleen gogobetetze maila 3,28/53,37/5
Egresatutako pertsonen gogobetetze maila Datua ez dago eskuragarri7,11/10

 

Lan-munduratzearen emaitzak:

ADIERAZLEA20162017
Enplegu tasa (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri44,00*
Enplegu tasa (gizonezkoak) Datua ez dago eskuragarri44,00*
Langabezia tasa (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri68,00*
Langabezia tasa (gizonezkoa) Datua ez dago eskuragarri68,00*
Ahokatutako enpleguaren % (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri26,00*
Ahokatutako enpleguaren % (gizonezkoak) Datua ez dago eskuragarri26,00*
Bereizi gabeko emakumezkoen eta gizonezkon datuak