Hizkuntza Modernoak eta Kudeaketa (Bilbo) - Deustuko Unibertsitatea

Plazen eskaera eta eskaintza:

ADIERAZLEA20162017
Plaza eskaintza 5040
Lehen aukerako aurreko izen-ematez onarpen berriko matrikula kopurua 4140
Onarpen berriko matrikula kopurua lehenengo ikasturtean (gazt) 4747
Onarpen berriko matrikula kopurua lehenengo ikasturtean (eusk) 4347
Onarpen berriko matrikula kopurua lehenengo ikasturtean (English) 35
Ikasketetarako sarbidea:
      Unibertsitatera sarbide proba (USP) 451
      LH 1190
      25 urte > 00
      Beste Batzuk 10
Sarrera-gutxieneko nota, graduaren kasuan 7.3797
Atzerriko ikasle berriak -
Tituluaren betetze maila 92,00110,00
Titulazioaren lehentasun maila 120,00147,50
Bekadun ikasle kopurua (emakumezkoak) 2020
Bekadun ikasle kopurua (gizonezkoak) 22

 

Ikasketa -emaitzak:

ADIERAZLEA20162017
Errendimendu tasa 91,4389,78
Ikasketaren uzte tasa 25,5318,87
Graduazio tasa 75,6879,55
Arrakasta tasa 93,7893,27
Ebaluazio tasa 97,4996,25
Eraginkortasun tasa 95,9896,87
Bidalitako ikasleen mugikortasuna (SICUE-SENECA, ERASMUS, BESTE PROGRAMA BATZUK) 2833
Jasotako ikasleen mugikortasuna (SICUE-SENECA, ERASMUS, BESTE PROGRAMA BATZUK) 72
Ikasleen gogobetetze maila 3,72/52,29/5
Egresatutako pertsonen gogobetetze maila Datua ez dago eskuragarri6/10

 

Lan-munduratzearen emaitzak:

ADIERAZLEA20162017
Enplegu tasa (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri88,00*
Enplegu tasa (gizonezkoak) Datua ez dago eskuragarri88,00*
Langabezia tasa (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri7,00*
Langabezia tasa (gizonezkoa) Datua ez dago eskuragarri7,00*
Ahokatutako enpleguaren % (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri71,00*
Ahokatutako enpleguaren % (gizonezkoak) Datua ez dago eskuragarri71,00*
Bereizi gabeko emakumezkoen eta gizonezkon datuak