Hizkuntza Modernoak (Bilbo) - Deustuko Unibertsitatea

Plazen eskaera eta eskaintza:

ADIERAZLEA20162017
Plaza eskaintza 5060
Lehen aukerako aurreko izen-ematez onarpen berriko matrikula kopurua 4142
Onarpen berriko matrikula kopurua lehenengo ikasturtean (gazt) 4347
Onarpen berriko matrikula kopurua lehenengo ikasturtean (eusk) 3940
Ikasketetarako sarbidea:
      Unibertsitatera sarbide proba (USP) 4244
      LH 00
      25 urte > 00
      Beste Batzuk 13
Sarrera-gutxieneko nota, graduaren kasuan 7.1227,205
Atzerriko ikasle berriak Datua ez dago eskuragarri
Tituluaren betetze maila 82,0075,00
Titulazioaren lehentasun maila 114,00103,33
Bekadun ikasle kopurua (emakumezkoak) 3122
Bekadun ikasle kopurua (gizonezkoak) 31

 

Ikasketa -emaitzak:

ADIERAZLEA20162017
Errendimendu tasa 87,5083,02
Ikasketaren uzte tasa 21,6614,70
Graduazio tasa 76,7472,73
Arrakasta tasa 91,3290,24
Ebaluazio tasa 95,8192,00
Eraginkortasun tasa 95,2891,24
Bidalitako ikasleen mugikortasuna (SICUE-SENECA, ERASMUS, BESTE PROGRAMA BATZUK) 1818
Jasotako ikasleen mugikortasuna (SICUE-SENECA, ERASMUS, BESTE PROGRAMA BATZUK) 6173
Ikasleen gogobetetze maila 3,52/52,43/5
Egresatutako pertsonen gogobetetze maila Datua ez dago eskuragarri6,55/10

 

Lan-munduratzearen emaitzak:

ADIERAZLEA20162017
Enplegu tasa (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri55,00*
Enplegu tasa (gizonezkoak) Datua ez dago eskuragarri55,00*
Langabezia tasa (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri27,00*
Langabezia tasa (gizonezkoa) Datua ez dago eskuragarri27,00*
Ahokatutako enpleguaren % (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri91,00*
Ahokatutako enpleguaren % (gizonezkoak) Datua ez dago eskuragarri91,00*
Bereizi gabeko emakumezkoen eta gizonezkon datuak