Lehen Hezkuntza (Bilbo) - Deustuko Unibertsitatea

Plazen eskaera eta eskaintza:

ADIERAZLEA20162017
Plaza eskaintza 150140
Lehen aukerako aurreko izen-ematez onarpen berriko matrikula kopurua 124123
Onarpen berriko matrikula kopurua lehenengo ikasturtean (gazt) 124123
Onarpen berriko matrikula kopurua lehenengo ikasturtean (eusk) 124123
Ikasketetarako sarbidea:
      Unibertsitatera sarbide proba (USP) 112110
      LH 1111
      25 urte > 00
      Beste Batzuk 12
Sarrera-gutxieneko nota, graduaren kasuan 5.95N.A.
Atzerriko ikasle berriak -
Tituluaren betetze maila 80,0083,57
Titulazioaren lehentasun maila 191,33185,00
Bekadun ikasle kopurua (emakumezkoak) 4641
Bekadun ikasle kopurua (gizonezkoak) 5158

 

Ikasketa -emaitzak:

ADIERAZLEA20162017
Errendimendu tasa 88,3187,55
Ikasketaren uzte tasa 13,8729,76
Graduazio tasa 82,4664,29
Arrakasta tasa 90,3388,73
Ebaluazio tasa 97,7698,68
Eraginkortasun tasa 93,9894,60
Bidalitako ikasleen mugikortasuna (SICUE-SENECA, ERASMUS, BESTE PROGRAMA BATZUK) 912
Jasotako ikasleen mugikortasuna (SICUE-SENECA, ERASMUS, BESTE PROGRAMA BATZUK) 410
Ikasleen gogobetetze maila 3,43/53,44/5
Egresatutako pertsonen gogobetetze maila Datua ez dago eskuragarri7,50/10

 

Lan-munduratzearen emaitzak:

ADIERAZLEA20162017
Enplegu tasa (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri67,00*
Enplegu tasa (gizonezkoak) Datua ez dago eskuragarri67,00*
Langabezia tasa (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri30,00*
Langabezia tasa (gizonezkoa) Datua ez dago eskuragarri30,00*
Ahokatutako enpleguaren % (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri88,00*
Ahokatutako enpleguaren % (gizonezkoak) Datua ez dago eskuragarri88,00*
Bereizi gabeko emakumezkoen eta gizonezkon datuak