Lehen Hezkuntza (Bilbo, Donostia) - Deustuko Unibertsitatea

Plazen eskaera eta eskaintza:

ADIERAZLEA20162017
Plaza eskaintza 27090
Lehen aukerako aurreko izen-ematez onarpen berriko matrikula kopurua 8887
Onarpen berriko matrikula kopurua lehenengo ikasturtean (gazt) 10283
Onarpen berriko matrikula kopurua lehenengo ikasturtean (eusk) 10283
Onarpen berriko matrikula kopurua lehenengo ikasturtean (English) 16
Ikasketetarako sarbidea:
      Unibertsitatera sarbide proba (USP) 8776
      LH 21
      25 urte > 00
      Beste Batzuk 1312
Sarrera-gutxieneko nota, graduaren kasuan 6,4726,4405
Atzerriko ikasle berriak -
Tituluaren betetze maila 37,4165,83
Titulazioaren lehentasun maila 110,34631,66
Bekadun ikasle kopurua (emakumezkoak) 4147
Bekadun ikasle kopurua (gizonezkoak) 1815

 

Ikasketa -emaitzak:

ADIERAZLEA20162017
Errendimendu tasa 97,3195,88
Ikasketaren uzte tasa 3,336,41
Graduazio tasa 95,4595,52
Arrakasta tasa 98,1797,34
Ebaluazio tasa 99,1398,50
Eraginkortasun tasa 98,4299,28
Bidalitako ikasleen mugikortasuna (SICUE-SENECA, ERASMUS, BESTE PROGRAMA BATZUK) 3222
Jasotako ikasleen mugikortasuna (SICUE-SENECA, ERASMUS, BESTE PROGRAMA BATZUK) 41
Ikasleen gogobetetze maila 3,43/53,56/5
Egresatutako pertsonen gogobetetze maila -6,89/10

 

Lan-munduratzearen emaitzak:

ADIERAZLEA20162017
Enplegu tasa (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri58,00*
Enplegu tasa (gizonezkoak) Datua ez dago eskuragarri58,00*
Langabezia tasa (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri30,00*
Langabezia tasa (gizonezkoa) Datua ez dago eskuragarri30,00*
Ahokatutako enpleguaren % (emakumezkoak) Datua ez dago eskuragarri94,00*
Ahokatutako enpleguaren % (gizonezkoak) Datua ez dago eskuragarri94,00*
Bereizi gabeko emakumezkoen eta gizonezkon datuak